Dzieci

„Wzmocnij siebie i uwierz w swoje możliwości”

W tym roku znów realizujemy projekt dla najmłodszych czyli dzieci w wieku 2-4 lat. Bawimy się świetnie, tak jak poprzednio. Zapraszamy w soboty od godz. 9.30 do Klubu Samorządowego w Chrząstowicach. Zaczynamy po wakacjach – 1 września.


„Spedzamy czas kreatywnie”

W ramach tego projektu, realizowanego w roku 2017 zorganizowaliśmy zajęcia dla dzieci. Początkowo były to zajęcia dla maluszków w wieku 1-3 lat ale później rozszerzyliśmy grupę wiekową do 4 lat. Dzieci i (głównie) mamy bawiły się fantastycznie tworząc różne różności z piankoliny, kaszy manny, wyklejały książeczki sensoryczne. Robiły wulkany z sody i octu czy żelowe rybki. Sami zobaczcie:


„Aktywne Chrząstowice” – projekt zrealizowany ze środków POKL EFS

Na realizację projektu otrzymaliśmy 47 188 zł. Za tę kwotę udało nam się:

  • zorganizować zajęcia muzyczno-ruchowe, w których uczestniczyło 14 dziecie w wieku 5-7 lat. Przez 35 tygodni dzieci spotykały się na 1 godzinnych zajęciach 1 raz w tygodniu. Zajęcia prowadził wykształcony muzyk wraz z choreografem,
  • zebrać grupę 17 dzieci, które uczyły się języka niemieckiego. Zajęcia odbywały się w dwóch blokach po 12 tygodni, 1 raz w tygodniu przez 1,5 godz. Zajęcia prowadziła osoba, która bardzo lubi dzieci, lubi z nimi pracować i lubi język niemiecki. Jest wykształconym nauczycielem w tym kierunku,
  • zorganizować zajęcia taneczno-ruchowe dla najstarszej grupy dzieci i młodzieży – 10-18 latków. Uczestniczyły one w 54 godzinach zajęć. Poza spotkaniami w Chrząstowicach, 10 krotnie wyjeżdżały na warsztaty taneczne do pola. W sierpniu grupa 10 osób wyjechała do Warszawy, do Egurrola Dance Studio na Międzynarodowe Warsztaty Taneczne.

Kupiliśmy również lustra do sali ćwiczeń, drążki baletowe, a także profesjonalne buty typu sneakers.

Projekt trwał od stycznia do grudnia 2009 roku.

Dzięki realizaji projektu:

  • poszerzyliśmy ofertę edukacyjną i rekreacyjną dla dzieci i młodzieży naszej wsi i gminy,
  • daliśmy ogromną ilość wrażeń naszym dzieciom,
  • wnieciliśmy wiarę, że działając wespół z sąsiadami, współmieszkańcami, członkami lokalnej społeczności – można zrobić wiele dobrego.